Ekonomi

Filistinli aktris Maisa Abd al-Hadi’nin ‘Hamas’ tarafından gözaltına alınması

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, adı verilmeyen aktör ve sosyal medya fenomeninin, “yasaklı bir örgütü öven ve nefret içeriği barındıran” paylaşımları nedeniyle Nasıra’da gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, Arap toplumunu etkileyen bir konuma sahip olan söz konusu şahsın, gözaltı süresinin uzatılması talebiyle Nasıra’daki mahkemeye başvuracağı belirtildi.

İsrail medyasında söz konusu kişinin Maisa Abd al-Hadi olduğu ve sosyal medyadaki “Hamas’ı desteklediği” yönündeki paylaşımları nedeniyle gözaltına alındığı belirtildi.

Ne dedi?

İsrail uyruklu Filistinli oyuncu Maisa Abd al-Hadi, Gazze Şeridi sınırında “Hamas güçlerinin buldozerle İsrail güvenlik duvarını kırdığı” görüntüsünü İngilizce “Haydi Berlin tarzı” sözleriyle paylaştı.

İsrail güçleri, 17 Ekim’de Nasıra’da Filistinli müzisyen Dellal Abu Amine’i sosyal medyada “Filistin’i desteklediği ve İsrail karşıtı paylaşımlar yaptığı” gerekçesiyle gözaltına almıştı.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de saldırı başlatmasının ardından İsrail güçleri, “İsrail karşıtı paylaşımları” nedeniyle İsrail’de yaşayan Filistinlileri gözaltına almaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu