Haber

CHP’li Altay: Devletin ilk 3 gündeki acizliği kabul edilemez

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılarla ilgili “Devletin ilk 3 gündeki acizliği kabul edilemez. Her belanın bir bedeli vardır. Ancak bedelini ödeyeni görmedik, hükümetten de. ne de bürokrasiden.”

CHP’li Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Altay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olarak, “Çile ve sıkıntıyı hep kadınlar çekiyor. Fedakarlığı da kadınlar yapıyor. Yaşadığımız depremde en büyük zorluğu ve fedakarlığı kadınlarımız çekti, çekmeye de devam ediyor. Anlatayım size. 9 gün deprem bölgesinde kalmış ve tekrar gidecek biri olarak, “Orada o çadırlara şimdi yağmur yağıyordu ve yediği yemeği çamurdan temizlemenin ne kadar zor olduğunu görüyorum. Türkiye’de kadın olmak zordu, beyin sarsıntısıyla daha da zorlaştı” dedi.

Doğal afetin doğal olmayan bir afete dönüştüğünü belirten Altay, “Sonuçların yıkıcılığı ve büyüklüğü, deprem öncesi ihmalin, deprem sonrası beceriksizliğin sonucudur. 3 gün vardır ki, sonrasında herkes kabul edemez ve affedemez. Devletin ilk 3 gün beceriksizliği kabul edilemez. Her belanın bir bedeli vardır. Ama ne hükümetten ne de yüksek bürokrasiden bedel ödeyen kimseyi görmedik” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Altay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 6’lı masaya yönelik sözleri hakkında, “Yıllardır Tayyip Erdoğan’ın rakibiyim, onunla çok konuştum ama Tayyip Bey’le Meclis’te karşılaşsam yüzüne bakarım yani yüzünü görürüm ona bakamayacak bir şey söylemedim halbuki Devlet Bey Tayyip Bey’den o kadar çok bahsetti ki Şimdi Tayyip Bey’in yüzüne nasıl bakıyor merak ediyorum Türkiye’de bu konuyu en son konuşacak kişi Sayın Bahçeli’dir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu