Haber

Mudanya Belediyesi, Büyükşehir’in unuttuğu Kumyaka’da yolları yenileyecek

Mudanya Belediyesi, Kumyaka Mahallesi’nde geçen yıl ağustos ayında meydana gelen sel felaketinin ardından yağmur suyu sınırını boşaltacak altyapı sisteminin olmaması nedeniyle bozulan üstyapının yenilenmesi için ihaleye çıkıyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, BUSKİ’nin bir yıldır altyapı çalışması yapmadığı gerekçesiyle üst yapı ihale dokümanının beklemede tutulduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne kendi sorumluluğundaki altyapı çalışmalarını hatırlattı.

Başkan Türkyılmaz, “Mudanya’nın Kumyaka Mahallesi’nde 31 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketi sonrası Bursa Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan teknik raporda da belirtildiği üzere, selin nedeni yağmur suyu sınırını tahliye edecek bir altyapı sisteminin olmaması. Büyükşehir Belediye Başkanı ilgili yöneticilerin sorumluluğunda iken BUSKİ, yaklaşık 1 yıldır Kumyaka’da altyapı çalışmalarına başlamadı. Kumyakalı hemşehrilerimin tepkileri üzerine 5050 metrekarelik alanda selden zarar gören üst yapıyı tamir ve yenileme çalışmalarına başlayacağız ama sel olması durumunda Büyükşehir Belediyesi bu zararı nasıl karşılayacak? Büyükşehir Belediyesi’ni sorumluluğundaki altyapı çalışmalarını bir an önce tamamlamaya ve asli görevini yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

imranliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu